Yageo 9C06031A2210FKHFT
9C06031A2210FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2210FKHFT
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2210FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2210FKHFT
QUANTITY
9C06031A2210FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2210FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2210FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2210FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2210FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2210FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2210FKHFT
FAN AXIAL 119X25.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MULTIPLYING 8SON datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
Connector Socket 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MICRO 15C P 8" YEL JACKS NI datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf