Yageo 9C06031A2211FKHFT
9C06031A2211FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2211FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2211FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2211FKHFT
QUANTITY
9C06031A2211FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2211FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2211FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2211FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2211FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2211FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2211FKHFT
8-PIN TEST CLIP GOLD DIP .30" datasheet.pdf
TIP WELD HI SPEED FOR 2300/4000 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP LIN 32-LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
LED CBI 5MM AMB WATER CLR TOP VW datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
5.2 IN HI-FCN TOUCHSCRN IVORY datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.45A 109 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
4200UF 75V 35X105 ST datasheet.pdf