Yageo 9C06031A2263FKHFT
9C06031A2263FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2263FKHFT
Brief Description
RES SMD 226K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2263FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2263FKHFT
QUANTITY
9C06031A2263FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2263FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2263FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2263FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2263FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2263FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2263FKHFT
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 24TQFN datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 2% 1W 0207 datasheet.pdf
FLACHSTECK 2,8 SPEZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 90A 1200V datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf