Yageo 9C06031A22R1FKHFT
9C06031A22R1FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A22R1FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A22R1FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A22R1FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A22R1FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A22R1FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A22R1FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A22R1FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A22R1FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A22R1FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A22R1FKHFT
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 1W datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 300VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.78 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN VT CPI B/A HDR GOLD 64POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
LPA TOP5.08/03/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf