Yageo 9C06031A2401JLHFT
9C06031A2401JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2401JLHFT
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2401JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A2401JLHFT
QUANTITY
9C06031A2401JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2401JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2401JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2401JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2401JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2401JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2401JLHFT
IC SRAM 256KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE THREAD MNT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 150V 10A TO-3P-5 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 3.15"L X 2.13"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf