Yageo 9C06031A2433FKHFT
9C06031A2433FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2433FKHFT
Brief Description
RES SMD 243K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2433FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2433FKHFT
QUANTITY
9C06031A2433FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2433FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2433FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2433FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2433FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2433FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2433FKHFT
JUMPER-H1500TR/A2015S/H1500TR 5" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 15POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FILTER EMI 22000 PF PI TYPE MIL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 16MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB OTP 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 0.1W SSM datasheet.pdf