Yageo 9C06031A2493FKHFT
9C06031A2493FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2493FKHFT
Brief Description
RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2493FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2493FKHFT
QUANTITY
9C06031A2493FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2493FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2493FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2493FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2493FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2493FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2493FKHFT
IC REG LDO ADJ 125MA 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
22P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W PNP NC M8 datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1.5A datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf