Yageo 9C06031A2612FKHFT
9C06031A2612FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2612FKHFT
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2612FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2612FKHFT
QUANTITY
9C06031A2612FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2612FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2612FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2612FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2612FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2612FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2612FKHFT
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY DUAL 80POS .100 datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 18V datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.65A 6WLCSP datasheet.pdf
FIBER DIST UNIT 36 PORT WALL MOU datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 2.4A TSM datasheet.pdf
FAN GUARD 92MM datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf