Yageo 9C06031A2613FKHFT
9C06031A2613FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2613FKHFT
Brief Description
RES SMD 261K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2613FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2613FKHFT
QUANTITY
9C06031A2613FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2613FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2613FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2613FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2613FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2613FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2613FKHFT
CONN RECEPT 12POS W/SOCKT SOLDER datasheet.pdf
BATTERY VRLA 12V 160W/CELL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 450MA 1.117 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 60 POS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 35W 2 CHAN PQFN44 datasheet.pdf
FIXED IND 5.2NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf