Yageo 9C06031A2743FKHFT
9C06031A2743FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2743FKHFT
Brief Description
RES SMD 274K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2743FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2743FKHFT
QUANTITY
9C06031A2743FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2743FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2743FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2743FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2743FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2743FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2743FKHFT
OSC XO 33.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT CMOS 24TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
FUSE FAST 1.5A 250V MIDGET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf