Yageo 9C06031A27R4FKHFT
9C06031A27R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A27R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A27R4FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A27R4FKHFT
QUANTITY
9C06031A27R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A27R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A27R4FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A27R4FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A27R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A27R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A27R4FKHFT
CONN RING 10-12 AWG #3/8 P-GRIP datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A SOT323 datasheet.pdf
CONN HEADER 47POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 569 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 17NS 64TQFP datasheet.pdf
SHLD MINIMIZER DOUBLE-ENDED STRT datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 215K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf