Yageo 9C06031A2872FKHFT
9C06031A2872FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2872FKHFT
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2872FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2872FKHFT
QUANTITY
9C06031A2872FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2872FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2872FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2872FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2872FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2872FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2872FKHFT
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.25% 1/10W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W CARBON LOG datasheet.pdf
MOTOR SYNC AC GEAR 3W 115V datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf