Yageo 9C06031A28R7FKHFT
9C06031A28R7FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A28R7FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A28R7FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A28R7FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A28R7FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A28R7FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A28R7FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A28R7FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A28R7FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A28R7FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A28R7FKHFT
03P MTA100 CONN ASSY GRN 28AWG datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 30MM RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
KIT REFERENCE DESIGN ADNS-6030 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 64-TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 550NH 13A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 14POS datasheet.pdf
-INNER PANEL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf