Yageo 9C06031A2941FKHFT
9C06031A2941FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A2941FKHFT
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A2941FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A2941FKHFT
QUANTITY
9C06031A2941FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A2941FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A2941FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A2941FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A2941FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A2941FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A2941FKHFT
IC VOLT DETECTOR 2.9V SNT-4A datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 3M datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 80VDC LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
FUSE 2AMP 1000V DC TRACTION datasheet.pdf