Yageo 9C06031A3000FKHFT
9C06031A3000FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3000FKHFT
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3000FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3000FKHFT
QUANTITY
9C06031A3000FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3000FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3000FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3000FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3000FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3000FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3000FKHFT
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D618 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 5% AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5500K 72CRI 4LCC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 400MA 320 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
68UF 63V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf