Yageo 9C06031A3000JLHFT
9C06031A3000JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3000JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3000JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3000JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A3000JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3000JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3000JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3000JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3000JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3000JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3000JLHFT
CONN PLUG BANANA INSUL SOLDER BL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A IPAK datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 375MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
381 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 40 POS STAG datasheet.pdf
FUS 170 VDC F/A TEK-GARD 3A MID datasheet.pdf