Yageo 9C06031A3001FKHFT
9C06031A3001FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3001FKHFT
Brief Description
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3001FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3001FKHFT
QUANTITY
9C06031A3001FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3001FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3001FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3001FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3001FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3001FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3001FKHFT
IC OTP 256KBIT 120NS 28DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V PPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU SUP 5/3.3/2.5/1.8 SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CBL 4POS R/A 7/8" 16UNF-WIRE 4M datasheet.pdf
KEYSHEET CS1 JAPANESE PRO27 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 187W TO247-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf