Yageo 9C06031A3012FKHFT
9C06031A3012FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3012FKHFT
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3012FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3012FKHFT
QUANTITY
9C06031A3012FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3012FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3012FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3012FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3012FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3012FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3012FKHFT
IC ENERGY METERING 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
CAP CER 12PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 720MA 485 MOHM datasheet.pdf