Yageo 9C06031A3093FKHFT
9C06031A3093FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3093FKHFT
Brief Description
RES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3093FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3093FKHFT
QUANTITY
9C06031A3093FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3093FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3093FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3093FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3093FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3093FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3093FKHFT
RES SMD 976K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 200POS datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf