Yageo 9C06031A3162FKHFT
9C06031A3162FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3162FKHFT
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3162FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3162FKHFT
QUANTITY
9C06031A3162FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3162FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3162FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3162FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3162FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3162FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3162FKHFT
AC/DC CONVERTER 48V 30W datasheet.pdf
IC MULTI-CH RS232 DVR/RCVR 24DIP datasheet.pdf
DL5 DLM5 METAL BACKSHELL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 14 POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 10% 400VDC datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 PIN RECP datasheet.pdf
Nonvolatile Memory, Dual 1024 Position Programmable Resistors IC datasheet.pdf