Yageo 9C06031A3304JLHFT
9C06031A3304JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3304JLHFT
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3304JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3304JLHFT
QUANTITY
9C06031A3304JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3304JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3304JLHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3304JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3304JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3304JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3304JLHFT
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY ESD EXT SHAFT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 5.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
1500UF 25V 12,5X20MM 105C 3000H datasheet.pdf