Yageo 9C06031A3481FKHFT
9C06031A3481FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3481FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3481FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3481FKHFT
QUANTITY
9C06031A3481FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3481FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3481FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3481FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3481FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3481FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3481FKHFT
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M10 5V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.4A 195 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS VERT SILVER datasheet.pdf
RAIL PANEL MT SQ HOLE 56" datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf