Yageo 9C06031A3600JLHFT
9C06031A3600JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3600JLHFT
Brief Description
RES SMD 360 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3600JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3600JLHFT
QUANTITY
9C06031A3600JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3600JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3600JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3600JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3600JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3600JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3600JLHFT
FILTER LINE 11MH 1.2A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 102 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO220AA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 3W DO214AC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 22.1184MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf