Yageo 9C06031A3601JLHFT
9C06031A3601JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3601JLHFT
Brief Description
RES SMD 3.6K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3601JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3601JLHFT
QUANTITY
9C06031A3601JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3601JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3601JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3601JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3601JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3601JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3601JLHFT
IC POWER AMP 1W 3.5GHZ 32-VQFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CPLD 144MC 5NS 144CSBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf