Yageo 9C06031A3603JLHFT
9C06031A3603JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3603JLHFT
Brief Description
RES SMD 360K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3603JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A3603JLHFT
QUANTITY
9C06031A3603JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3603JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3603JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3603JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3603JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3603JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3603JLHFT
TRIAC ALTERNISTOR 200V 6A TO252 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 18-DIP datasheet.pdf
VARISTOR 156V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 361-BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 2% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
LED SHWO COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
RES 7.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf