Yageo 9C06031A3831FKHFT
9C06031A3831FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3831FKHFT
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3831FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A3831FKHFT
QUANTITY
9C06031A3831FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3831FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3831FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3831FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3831FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3831FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3831FKHFT
CAP CER 560PF 1.5KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 10-12AWG SINGLE datasheet.pdf
RES 390K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 3CH 500CPR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf