Yageo 9C06031A3R30JGHFT
9C06031A3R30JGHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A3R30JGHFT
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A3R30JGHFT.pdf
Availability of 9C06031A3R30JGHFT
QUANTITY
9C06031A3R30JGHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A3R30JGHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A3R30JGHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A3R30JGHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A3R30JGHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A3R30JGHFT Details Description
Related parts for 9C06031A3R30JGHFT
RES SMD 330 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 5V 15W TERMINAL datasheet.pdf
SENS PROX M12 .4-2MM 3M-CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 1CELL AAA PC MNT datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DC/DC 1X1 BRICK 3.3V 5A datasheet.pdf
MICRO 25 M 10" YEL JACKS LP datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf