Yageo 9C06031A4223FKHFT
9C06031A4223FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4223FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4223FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4223FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A4223FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4223FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4223FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4223FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4223FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4223FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4223FKHFT
IC SRAM 32KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 6.9K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK/LDO SYNC 50MA 32QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
2.5G TDM 1550NM DFB TO CAN datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 100A SPLIT SI/SIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf