Yageo 9C06031A4303JLHFT
9C06031A4303JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4303JLHFT
Brief Description
RES SMD 430K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4303JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A4303JLHFT
QUANTITY
9C06031A4303JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4303JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4303JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4303JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4303JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4303JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4303JLHFT
CONN HEADER 22POS VERT TIN 4.2MM datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 560MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC DRIVER BRIDGE 3PHASE 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
IC OPERATIONAL AMP UMAX datasheet.pdf
MVSTBR 2 5/ 4-ST-5 08 BD:1-4 datasheet.pdf
762MM EURO HDR VERT OPEN ENDS 2C datasheet.pdf