Yageo 9C06031A4700FKHFT
9C06031A4700FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4700FKHFT
Brief Description
RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4700FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4700FKHFT
QUANTITY
9C06031A4700FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4700FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4700FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4700FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4700FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4700FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4700FKHFT
CAP FILM 0.56UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR SYNC 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.49 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 300MA 290 MOHM datasheet.pdf
RES 47.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACT LOW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf