Yageo 9C06031A4703FKHFT
9C06031A4703FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4703FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4703FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4703FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A4703FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4703FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4703FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4703FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4703FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4703FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4703FKHFT
CONN HEADER 55POS VERT GOLD 2MM datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.7A 200 MOHM TH datasheet.pdf
HEX STANDOFF 10-32 BRASS 3/4" datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 60V 400MA 8SOP datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 DIP 44POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf