Yageo 9C06031A51R0JLHFT
9C06031A51R0JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A51R0JLHFT
Brief Description
RES SMD 51 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A51R0JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A51R0JLHFT
QUANTITY
9C06031A51R0JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A51R0JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A51R0JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A51R0JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A51R0JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A51R0JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A51R0JLHFT
CONN HEADER .100 SINGL R/A 10POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.332 OHM 1% 20W datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6KA DISC 13MM datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
FAN 60X25MM 24VDC 23.5 CFM datasheet.pdf
FUSE HOLDER datasheet.pdf
M805 10C 10#23 PIN PLUG OM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf