Yageo 9C06031A5362FKHFT
9C06031A5362FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5362FKHFT
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5362FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A5362FKHFT
QUANTITY
9C06031A5362FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5362FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5362FKHFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5362FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5362FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5362FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5362FKHFT
CONN RECEPT VERT 60+4POS DIN PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 13POS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20A 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf