Yageo 9C06031A5603JLHFT
9C06031A5603JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A5603JLHFT
Brief Description
RES SMD 560K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A5603JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A5603JLHFT
QUANTITY
9C06031A5603JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A5603JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A5603JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A5603JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A5603JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A5603JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A5603JLHFT
INDUCTOR COMMON MODE 270UH 15% datasheet.pdf
IC ADC 12BIT DIFF IN 1MSPS 8SOIC datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 630A SIZE3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 1-3 datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 750MM X 500MM datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 7 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 12pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf