Yageo 9C06031A6190FKHFT
9C06031A6190FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6190FKHFT
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6190FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6190FKHFT
QUANTITY
9C06031A6190FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6190FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6190FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6190FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6190FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6190FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6190FKHFT
CAP CER 2200PF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 209BGA datasheet.pdf
SWITCH DISCONNECT 150-250A 80VDC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 50POS RET KEY datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/SLOT/STDF datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL 3V/5V 8-UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 12POS datasheet.pdf