Yageo 9C06031A6200FKHFT
9C06031A6200FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6200FKHFT
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6200FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6200FKHFT
QUANTITY
9C06031A6200FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6200FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6200FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6200FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6200FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6200FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6200FKHFT
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 340MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 20% 0402 datasheet.pdf
CABLE 8POS M12 SOCKET-WIRE 3M datasheet.pdf
RES 27 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf