Yageo 9C06031A63R4FKHFT
9C06031A63R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A63R4FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A63R4FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A63R4FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A63R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A63R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A63R4FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A63R4FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A63R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A63R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A63R4FKHFT
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 1HV+4LV PIN datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 16 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BOARD DEMO 710LLA-12CB SENSOR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A datasheet.pdf