Yageo 9C06031A63R4FKHFT
9C06031A63R4FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A63R4FKHFT
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A63R4FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A63R4FKHFT
QUANTITY
9C06031A63R4FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A63R4FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A63R4FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A63R4FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A63R4FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A63R4FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A63R4FKHFT
CONN HEADER VERT 20POS .100 30AU datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECPT 40POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
DGTL SENSOR 3PHASE 150 VAC 15 AA datasheet.pdf
CORD PWR MALE-FEMALE SJT 1M datasheet.pdf
SWITCH CAP BLUE datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf