Yageo 9C06031A6492FKHFT
9C06031A6492FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6492FKHFT
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6492FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6492FKHFT
QUANTITY
9C06031A6492FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6492FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6492FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6492FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6492FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6492FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6492FKHFT
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
MEMORY CARD STANDARD SD 256MB datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ASP-BB-NIFG-E2) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS PNL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf