Yageo 9C06031A6651FKHFT
9C06031A6651FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6651FKHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6651FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6651FKHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A6651FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6651FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6651FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6651FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6651FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6651FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6651FKHFT
CONN PLUG 3POS AWG28 R/ANGLE datasheet.pdf
LED SS 5V RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO204AC datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf