Yageo 9C06031A6653FKHFT
9C06031A6653FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6653FKHFT
Brief Description
RES SMD 665K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6653FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6653FKHFT
QUANTITY
9C06031A6653FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6653FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6653FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6653FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6653FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6653FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6653FKHFT
CAP ALUM 100UF 20% 40V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC MOTOR CONTRLLR I2C/SPI 64MQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 29M datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf