Yageo 9C06031A6800JLHFT
9C06031A6800JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6800JLHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6800JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A6800JLHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9C06031A6800JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6800JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6800JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRC
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6800JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6800JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6800JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6800JLHFT
RES SMD 73.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 108W datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SO datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 6POS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf