Yageo 9C06031A6803FKHFT
9C06031A6803FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6803FKHFT
Brief Description
RES SMD 680K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6803FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A6803FKHFT
QUANTITY
9C06031A6803FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6803FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6803FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6803FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6803FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6803FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6803FKHFT
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
CABLE TIE 40LB NAT 6.1" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 03POS STR datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 680 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
VARIOFACE OUTPUT MODULE 8CH datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 310MA 1.61 OHM datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf