Yageo 9C06031A6803JLHFT
9C06031A6803JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A6803JLHFT
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A6803JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A6803JLHFT
QUANTITY
9C06031A6803JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A6803JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A6803JLHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A6803JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A6803JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A6803JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A6803JLHFT
THYRISTOR SCR 4A 600V TO225AA datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SSOP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
LED CBI 3MM HI EFF ORANGE RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf