Yageo 9C06031A69R8FKHFT
9C06031A69R8FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A69R8FKHFT
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A69R8FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A69R8FKHFT
QUANTITY
9C06031A69R8FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A69R8FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A69R8FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A69R8FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A69R8FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A69R8FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A69R8FKHFT
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
IC DAS 12BIT SNGL 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPDT 42TQFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM GREEN datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf