Yageo 9C06031A7150FKHFT
9C06031A7150FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7150FKHFT
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7150FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A7150FKHFT
QUANTITY
9C06031A7150FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7150FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7150FKHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7150FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7150FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7150FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7150FKHFT
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC SYNTHESIZR LVPECL/LVDS 64TQFP datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 1 OHM SMD datasheet.pdf