Yageo 9C06031A7153FKHFT
9C06031A7153FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7153FKHFT
Brief Description
RES SMD 715K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7153FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A7153FKHFT
QUANTITY
9C06031A7153FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7153FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7153FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7153FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7153FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7153FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7153FKHFT
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TRIPLE RS232 DVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2917 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 72POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
FEP HI VOLT #22 20KV 1000 FT OR datasheet.pdf
CAP FILM 620PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf