Yageo 9C06031A7320FKHFT
9C06031A7320FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7320FKHFT
Brief Description
RES SMD 732 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7320FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A7320FKHFT
QUANTITY
9C06031A7320FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7320FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7320FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7320FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7320FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7320FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7320FKHFT
WASHER SPLIT LOCK #6 STEEL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUMINUM NAT 20"L X 16"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 17 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
MICRO 15C P 20" YEL NI datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf