Yageo 9C06031A7500JLHFT
9C06031A7500JLHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7500JLHFT
Brief Description
RES SMD 750 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7500JLHFT.pdf
Availability of 9C06031A7500JLHFT
QUANTITY
9C06031A7500JLHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7500JLHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7500JLHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7500JLHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7500JLHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7500JLHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7500JLHFT
TRANS PREBIAS PNP 300MW TO92S datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP 6TSSOP datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 40V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 34 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 16 AWG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf