Yageo 9C06031A7873FKHFT
9C06031A7873FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A7873FKHFT
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A7873FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A7873FKHFT
QUANTITY
9C06031A7873FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A7873FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A7873FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A7873FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A7873FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A7873FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A7873FKHFT
IDC CABLE- ASC34G/ AE34M / ASC34 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 6V 70MA SOT343N datasheet.pdf
ASSY MI-1 TOOL HALF-TAP datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
HAN R23 METAL SCREW COVER HOOD datasheet.pdf
ANT&ENCL 2.4/5G 12/15DBI 8"RMMCX datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
TVS DIODE 280VWM 477.23VC P600 datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL datasheet.pdf